let’s make something together

Give us a call or drop by anytime, we endeavour to answer all enquiries within 24 hours on business days.

Find us

PO Box 16122 Collins Street West
Victoria 8007 Australia

Email us

info@domain.com
example@domain.com

Phone support

Phone: + (066) 0760 0260
+ (057) 0760 0560

Grotažymės už lygybę (II dalis)

  • 15 rugsėjo, 2021

Tęsiame judėjimų, kurie buvo inicijuoti socialiniuose tinkluose, pristatymą (I dalis).

Socialiniai tinklai – puiki platforma reikšti savo mintis ir būti išgirstiems, skelbti savo idėjas, telkti bendraminčius kovai už lygybę ir žmogaus teises, bei vienytis prieš smurtą. Socialinėms medijoms turime padėkoti už galimybę vietines problemas paversti globaliomis. Taip gimė ne vienas judėjimas.

#MyStealthyFreedom ir #WhiteWednesday (Mano Slapta Laisvė ir Baltas Trečiadienis)

2014 metų gegužę emigracijoje gyvenanti Irano žurnalistė Masih alinejad „Facebook“ tinkle paskelbė nuotrauką, kurioje ji jodinėja be galvos apdangalo. Tautiečių reakcija buvo pribloškianti, todėl ji publikavo daugiau panašių nuotraukų, pažymėdama jas „slapta laisvė“. Kampanija „Facebook“ tinkle su tokiu pavadinimu turi daugiau nei milijoną sekėjų. Čia skelbiamos nuotraukos ir video drąsių moterų, kurios nebijo mesti iššūkio islamiškos šalies reikalavimams moterų aprangai. Primename, kad Irane mergaitės nuo 9 metų privalo dengti galvą viešoje vietoje. Nepaklūstančioms gresia įkalinimas.

#OrangeTheWorld

Kiekvienais metais nuo lapkričio 25 d. iki gruodžio 10 d. minima 16 dienų prieš smurtą prieš moteris. Tuo metu visa planetos bendruomenė kviečiama nuspalvinti pasaulį oranžine spalva. Nuo apšviestų namų, tiltų ir skulptūrų, iki į atlapą įsegto oranžinės spalvos kaspinėlio ar kitos šios spalvos simbolikos – taip demonstruojame, kad esame neabejingi smurtui prieš moteris ir mergaites.

#EverydaySexism (Kasdienis seksizmas)

2012 metų pavasarį rašytoja Laura Bates įkūrė puslapį internete pavadintą „Kasdienis seksizmas“ ( “The Everyday Sexism Project”), siekdama surinkti tikras moterų istorijas apie kasdien patiriamą seksimą. Projekto tikslas – paskatinti moteris nebijoti pastebėti ir viešai paskelbti kad ir visai nereikšmingai atrodančio seksizmo apraiškas. Kai projekto pavadinimas tapo grotažyme – diskusija ir dalijimasis istorijomis tapo globaliu ir nesustabdomu reiškiniu.

#WhyIStayed

Šiandien žinome, kad 30 procentų moterų pasaulyje yra patyrusios savo intymaus partnerio smurtą (Progress of the world’s women | Digital library | UN Women – Headquarters). Pasirinkimas palikti smurtautoją ir nutraukti tokius santykius nėra paprastas žingsnis, kurį lengva padaryti. Būtent tai ir norėjo pasakyti rašytoja Beverly Gooden 2014 metų lapkričio mėnesį pasidalinusi savo istorija su grotažyme #WhyIStayed. Žmonių, kurie klausė, kodėl ji negali tiesiog išeiti, rašytoja klausė, ar jie yra patyrę smurtą artimoje aplinkoje ir kokių veiksmų ėmėsi patys, siekdami nutraukti smurtą. Sekėjai dalijosi istorijomis su grotažyme #WhyIStayed ir greitai tai tapo judėjimu, sukūrusiu palaikymo smurto aukoms aplinką.

Pristatėme keletą puikių iniciatyvų kaip socialinius tinklus galima paversti puikiu įrankiu skleidžiant savo idėjas ir sulaukti palaikymo iš tarptautinės bendruomenės. Tegu tai bus paskatinimu nesitaikstyti su smurtu ir kovoti už savo teises.

Patiri artimojo smurtą? Netylėk, kreipkis pagalbos.

Šis straipsnis yra projekto „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“ dalis. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas, įgyvendina Moterų informacijos centras  kartu su partneriais: Kauno apskrities moterų krizių centras, Visuomeninė organizacija „Moterų veiklos inovacijų centras“, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras, VšĮ Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras, Lietuvos moterų lobistinė organizacija ir Tarptautinės policijos asociacijos (IPA) Lietuvos skyrius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.