let’s make something together

Give us a call or drop by anytime, we endeavour to answer all enquiries within 24 hours on business days.

Find us

PO Box 16122 Collins Street West
Victoria 8007 Australia

Email us

info@domain.com
example@domain.com

Phone support

Phone: + (066) 0760 0260
+ (057) 0760 0560

V-diena – ne Valentino

  • 13 vasario, 2020

Vasario 14-oji yra viena iš svarbių datų, pažymėtų moterų teisių gynėjų kalendoriuose. Ne todėl, kad spėtų rezervuoti staliuką restorane Valentino dienai ar prisipirktų plastikinių širdelių dovanoms, kurios vėliau graudžiai mėtosi niekam nereikalingos. Ši diena – meilės sau šventė ir priminimas, kad kova su smurtu prieš moteris dar toli gražu nebaigta. Vasario 14-oji – V-diena. Jos iniciatorė – rašytoja, scenaristė Eva Ensler 1996 metais sukūrusi unikalią pjesę – „Vaginos monologai“. Šios pjesės sėkmė įkvėpė Evą įkurti „V-day“ judėjimą prieš smurtą prieš moteris ir mergaites visame pasaulyje.

 

Vaginos monologai tapo V-day judėjimo manifestu ir priemone atvirai kalbėti apie smurtą prieš moteris…

 

„Vaginos monologai“ – pjesė, kurioje surinkti per 200 realių moterų pasisakymų apie savo kūną, seksualinę patirtį, meilę, skausmą, prievartą, stereotipus. Tai, su kuo kasdien susiduria moterys visame pasaulyje, bet šneka apie tai ypatingai retai.

„Vaginos monologai“ išversti į 48 kalbas. Pagal šią pjesę pastatyti spektakliai daugiau nei 140-yje šalių. 2003 metais Moterų informacijos centro iniciatyva ši pjesė buvo pastatyta ir Lietuvoje.

 

Akcija  „Vienas milijardas prieš smurtą“ tapo didžiausia pasauline akcija prieš seksualinį smurtą ir prievartą.

 

Pjesė tapo „V-day“ judėjimo manifestu ir priemone ne tik atvirai kalbėti apie smurtą prieš moteris, bet ir surinkti lėšų organizacijoms, kovojančioms už moterų teises. Už spektaklius surinkti pinigai kartu su paaukotomis lėšomis per porą dešimtmečių virto daugiau nei 100 milijonų dolerių. Dar daugiau, 2012 metais Eva Ensler paskelbė akciją „Vienas milijardas prieš smurtą“ (One Billion rising) ir tai tapo didžiausia pasauline akcija prieš seksualinį smurtą ir prievartą.

 

Milijardas – ne atsitiktinis skaičius šiame pavadinime. Negailestinga statistika sako, kad viena iš trijų moterų savo gyvenime yra patyrusi prievartą ir smurtą. O tai – daugiau nei vienas milijardas moterų ir mergaičių. Kiekvienais metais ši akcija turi kitą temą. Šiais metais jos organizatoriai sako, kad gyvename pasaulyje, kuriame klesti nacionalizmas, homofobija, neapykanta emigrantams, mizoginija, femicidas, klimato destrukcija. Negalime kovoti su fašistais, prievartautojais ir klimato kaitos neigėjais jų priemonėmis. Mes niekada nebūsime tokie žiaurūs ir abejingi. Ką galime padaryti – tai nuolat atminti, kad mūsų yra daug, mūsų ginklai – menas, bendrystė, meilė ir mes kartu galime pakeisti pasaulį.

Su vasario 14-ta, V-diena!

 

 

Šis straipsnis yra projekto „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“ dalis. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas, įgyvendina Moterų informacijos centras  kartu su partneriais: Kauno apskrities moterų krizių centras, Visuomeninė organizacija „Moterų veiklos inovacijų centras“, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras, VšĮ Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras, Lietuvos moterų lobistinė organizacija ir Tarptautinės policijos asociacijos (IPA) Lietuvos skyrius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.