let’s make something together

Give us a call or drop by anytime, we endeavour to answer all enquiries within 24 hours on business days.

Find us

PO Box 16122 Collins Street West
Victoria 8007 Australia

Email us

info@domain.com
example@domain.com

Phone support

Phone: + (066) 0760 0260
+ (057) 0760 0560

Su Tarptautine moters diena!

  • 8 kovo, 2021

Šiais metais Tarptautinę moters dieną švenčiame kaip niekad susiskaldžiusioje visuomenėje – Stambulo konvencijos ratifikavimo Seime klausimas kaip pūlinį atvėrė įsišaknijusius stereotipus ir patriarchalines nuostatas. Kaip iliustracija bendram fonui – nuo pat kovo pradžios virtuvės rakandų, gėlių, prabangių skudurėlių pardavėjų reklamose keliamas klausimas: „Ar jau nusprendėte, kuo pradžiuginsite mylimas moteris?“. Tas, iš kurių kas trečia yra patyrusi smurtą, o policija kas 10 minučių kiaurą parą septynias dienas per savaitę gauna pranešimą apie smurtą artimoje aplinkoje, kur 80 procentų nukentėjusiųjų yra moterys.

Tarptautinė moters diena primena mums, kad Europos Tarybos konvencija dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo (Stambulo konvencija) yra iki šiol išsamiausias teisinių priemonių kompleksas, galintis užtikrinti kiekvienos moters prigimtinę teisę į gyvenimą be smurto.

Ar jau nusprendėte, kuo pradžiuginsite mylimas moteris, tas, iš kurių kas trečia yra patyrusi smurtą?!

Konvencijos gynėjai jau pavargo įrodinėti, kad tariamai dokumente slypinti grėsmė šeimai ir jaunimui yra visiška nesąmonė. Didžiausią grėsmę šeimai kelia joje patiriamas smurtas. Ir nėra jokios ideologijos tiesoje, kad dauguma patiriančių smurtą yra moterys ir mergaitės.

„Mes turime pakankamai įstatymų, kurie turėtų užtikrinti apsaugą nuo smurto“, – sako prieštaraujantys konvencijai. Taip, visuomeninių moterų organizacijų ilgo ir nuoseklaus darbo dėka turime įstatymų, kurie kovoja su smurtu, tačiau smurto mastas vis dar yra neįtikėtinai didelis. Ir kovai su juo reikia kompleksinių priemonių, kurias užtikrintų Stambulo konvencija.

Šiandien 33 Europos valstybės yra ratifikavusios šį, pirmąjį istorijoje tarptautinį dokumentą, kuris ne tik įvardija smurtą prieš moteris ir smurtą artimoje aplinkoje kaip žmogaus teisių pažeidimą, bet ir numato kovos su juo priemones.

Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacija, vienijanti 16 Specializuotos kompleksinės pagalbos centrų, teikiančių pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims visoje Lietuvoje ir Lietuvos moterų lobistinė organizacija , sveikindama LR Seimo iniciatyvą ratifikuoti Stambulo konvenciją, parengė kreipimąsi, kuriame ragina LR Seimą tai padaryti neatidėliojant. Tai būtų geriausia dovana Lietuvos moterims Tarptautinės moters dienos proga.

Kreipimąsi galima rasti čia: 2021 03 08 dėl Stambulo konvencijos ratifikavimo.

 

Šis straipsnis yra projekto „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“ dalis. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas, įgyvendina Moterų informacijos centras  kartu su partneriais: Kauno apskrities moterų krizių centras, Visuomeninė organizacija „Moterų veiklos inovacijų centras“, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras, VšĮ Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras, Lietuvos moterų lobistinė organizacija ir Tarptautinės policijos asociacijos (IPA) Lietuvos skyrius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.