let’s make something together

Give us a call or drop by anytime, we endeavour to answer all enquiries within 24 hours on business days.

Find us

PO Box 16122 Collins Street West
Victoria 8007 Australia

Email us

info@domain.com
example@domain.com

Phone support

Phone: + (066) 0760 0260
+ (057) 0760 0560

Smurtautojams Škotijoje gresia naujos sankcijos

  • 12 spalio, 2020

Naujas įstatymas, kurį spalio pradžioje pateikė Škotijos vyriausybė numato, kad smurtautojai gali būti išvežti iš namų be leidimo du mėnesius grįžti. O taip pat pagal šį įstatymą nekilnojamo turto nuomotojai turi teisę nutraukti sutartį su nuomininku, kuris kaltinamas smurtu artimoje aplinkoje. Tai reiškia, kad nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje nereikės baimintis benamystės ir paskatins kreiptis pagalbos.

Šis įstatymas atsirado dėl pandemijos sąlygoto karantino ir išaugusio smurto artimoje aplinkoje atvejų, kai daugybė smurto aukų liko uždarytos namuose su smurtautojais. Tai labai apsunkino galimybes gauti pagalbą.

Naujasis įstatymas leis teismams skirti smurto artimoje aplinkoje apsaugos orderį, kuris uždraus smurtautojui du mėnesius užeiti į namus, kur yra smurto auka. O taip pat šiuo įstatymu bus suteikta teisė nekilnojamo turto nuomotojams nutraukti sutartį su smurtautoju ir perleisti nuomos teisę nukentėjusiai, jei ji to pageidauja.

Škotijos teisingumo sekretorius Humza Yousaf sakė, kad pandemija „išryškino moterų apsaugos nuo smurtautojo svarbą, kurios dėl izoliacijos tapo labiau pažeidžiamos“. Jis taip pat sakė, kad „šis naujas įstatymas galioja visiems, kurie patiria smurtą artimoje aplinkoje, tačiau žinome, kad moterų aukų yra 80 procentų“.

Asmens namai turi būti jam saugiausia vieta ir šis įstatymas leis nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje tai suteikti. Kaip ir Lietuvoje, Škotijoje smurto aukos dažniausiai bėga iš namų, ieškodamos saugumo. Pasak Škotijos nevyriausybinių organizacijų smurtas artimoje aplinkoje yra pagrindinė moterų benamystės priežastis, kai gyvenimas be smurto reiškia ir gyvenimą be namų.

Tikėkimės, kad Škotijos pavyzdys bus geroji praktika įkvėpsianti ir daugiau šalių, o taip pat ir Lietuvą imtis griežtesnių priemonių kovojant su smurtu artimoje aplinkoje.

Šis straipsnis yra projekto „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“ dalis. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas, įgyvendina Moterų informacijos centras  kartu su partneriais: Kauno apskrities moterų krizių centras, Visuomeninė organizacija „Moterų veiklos inovacijų centras“, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras, VšĮ Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras, Lietuvos moterų lobistinė organizacija ir Tarptautinės policijos asociacijos (IPA) Lietuvos skyrius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.