let’s make something together

Give us a call or drop by anytime, we endeavour to answer all enquiries within 24 hours on business days.

Find us

PO Box 16122 Collins Street West
Victoria 8007 Australia

Email us

info@domain.com
example@domain.com

Phone support

Phone: + (066) 0760 0260
+ (057) 0760 0560

Smurtas prieš moteris. Skaičiai ir faktai. II dalis

  • 6 rugsėjo, 2022

Jungtinių tautų padalinys lyčių lygybei ir moterų įgalinimui (UN Women) pateikia naujausius statistinius duomenis apie smurtą prieš moteris pasaulyje. Duomenys surinkti iš 106 šalių. Jūsų dėmesiui:

Įstatymai prieš smurtą prieš moteris

158 šalys yra priėmusios įstatymus, kovojančius su smurtu artimoje aplinkoje, 141-oje šalyje įstatymiškai draudžiamas seksualinis priekabiavimas darbe. Tačiau toli gražu ne visose šalyse teisiniai reguliavimai atitinka tarptautinius standartus ir rekomendacijas. 2020 metais Kuveitas ir Madagaskaras priėmė smurto artimoje aplinkoje įstatymus.

Ekonominė smurto prieš moteris kaina

2021 metais Europos Sąjungos šalims smurtas artimoje aplinkoje kainavo 366 milijardus. Smurtas prieš moteris sudaro 79 procentus šios sumos – 289 milijardus eurų.

Prekyba žmonėmis

7 iš 10 prekybos žmonėmis aukų yra moterys, dvi iš jų – mergaitės. 92 procentai seksualinio išnaudojimo aukų – moterys.

Smurtas internete

Viena iš 10 moterų Europos Sąjungoje yra patyrusi smurtą internete . JAV 2 iš 10 jaunų moterų (18-29 metų) teigia, kad buvo seksualiai persekiojamos internete, o kas antra yra sulaukusi nepageidaujamo seksualinio turinio žinučių.

Smurtas prieš moteris politikes

82 procentai moterų parlamentarių yra patyrusios psichologinį smurtą darbe: pastabos, gestai, žeminantys ar seksistinio pobūdžio vaizdai, grasinimai, mobingas. Politikės įvardijo socialinę mediją kaip pagrindinį patiriamo smurto šaltinį ir beveik pusė jų (44 proc) sakė, kad joms ar jų šeimoms buvo grasinama nužudyti, išprievartauti, pagrobti ar sumušti. 65 procentai sulaukė seksistinių pastabų iš parlamentarų vyrų.

Šaltinis ir nurodos Facts and figures: Ending violence against women | What we do | UN Women – Headquarters

Pagalba patyrusiems smurtą:

telefonu 8 700 55516 I – V nuo 08:00 iki 20:00

tiesioginio internetinio pokalbio (LiveChat) metu I – V nuo 08:00 iki 20:00

 

SKPC KONTAKTAI LIETUVOJE

Šis straipsnis yra projekto  „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“ dalis. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas, įgyvendina Moterų informacijos centras  kartu su partneriais: Kauno apskrities moterų krizių centras, Visuomeninė organizacija „Moterų veiklos inovacijų centras“, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras.

Iliustracija: chinadaily.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.