let’s make something together

Give us a call or drop by anytime, we endeavour to answer all enquiries within 24 hours on business days.

Find us

PO Box 16122 Collins Street West
Victoria 8007 Australia

Email us

info@domain.com
example@domain.com

Phone support

Phone: + (066) 0760 0260
+ (057) 0760 0560

Smurtas – Kalėdų nešventė

  • 11 sausio, 2021

Nešventė ir Naujųjų. Atvirkščiai, šventės tapo dar vienu stimulu išaugusiam smurtui artimoje aplinkoje. Vienos iš mažoje Didžiosios Britanijos dalyje veikiančios visuomeninės organizacijos, dirbančios su medikais ir padedančios jiems atpažinti smurtą patiriančius pacientus „First Light“ atstovai sako, kad per dvi švenčių savaites sulaukė skambučių dėl 212 nukentėjusių nuo smurto asmenų.

Palyginimui – prieš metus tokiu laikotarpiu buvo skambinta dėl 144. „First Light“ vadovė Lyn Gooding BBC žurnalistams sakė, kad Kalėdų periodu visada padaugėja smurto atvejų, bet praėjusios šventės buvo dar baisesnės. Karantininė izoliacija apribojo galimybes kreiptis ir gauti pagalbą iš draugų ar artimųjų. Vizitas pas gydytoją tapo viena iš tokių galimybių.

„First Light“ vadovė Lyn Gooding

Skambinusieji medikai konsultavosi dėl abiejų lyčių ir labai skirtingo amžiaus pacientų. „First light“ organizacija dirba su bendrosios praktikos gydytojais ir moko juos pastebėti smurtą patiriančius asmenis tarp savo pacientų. „Ir ne tik fizinės, bet ir psichologinės prievartos požymius mokomės atpažinti“, – sako Lyn Gooding.

Per praėjusias šventes organizacijai teko priimti daugiau nei 10 papildomų žmonių, kad susidorotų su išaugusiu pagalbos poreikiu. Visi šiuo metu išgyvename spaudimą, ne tik dėl karantino, bet ir dėl augančios bedarbystės, prarandamų pajamų, nežinios, kas bus rytoj. Visa tai, deja, augina įtampą namuose, kuri neretai virsta smurtu.

Ši organizacija su medikais dirba pagal programą IRIS, kuri sukurta būtent medikams ir įgalina juos atpažinti smurtą patiriančius asmenis. Ši programa Didžiojoje Britanijoje taikoma nacionaliniu lygmeniu, o mokymus organizuoja visuomeninės organizacijos, teikiančios pagalbą nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje. Plačiau apie programą: irisi.org.

Šis straipsnis yra projekto „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“ dalis. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas, įgyvendina Moterų informacijos centras  kartu su partneriais: Kauno apskrities moterų krizių centras, Visuomeninė organizacija „Moterų veiklos inovacijų centras“, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras, VšĮ Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras, Lietuvos moterų lobistinė organizacija ir Tarptautinės policijos asociacijos (IPA) Lietuvos skyrius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.