let’s make something together

Give us a call or drop by anytime, we endeavour to answer all enquiries within 24 hours on business days.

Find us

PO Box 16122 Collins Street West
Victoria 8007 Australia

Email us

info@domain.com
example@domain.com

Phone support

Phone: + (066) 0760 0260
+ (057) 0760 0560

Nemokamas traukinio bilietas bėgantiems nuo smurto

  • 6 sausio, 2021

Deja, ne Lietuvoje. Ši graži iniciatyva gimė Didžiojoje Britanijoje dar pavasarinio karantino metu. „Bėgiai į prieglobstį“ („Rail to Refuge“) pavadinta kampanija suvienijo DB geležinkelio transporto operatorius ir visuomeninę labdaros organizaciją „Women‘s Aid“. Kampanijos esmė – dėl patiriamo smurto artimoje aplinkoje pagalbos ieškantiems moterims, vyrams, vaikams suteikiama nemokama galimybė pasiekti prieglobstį traukiniu.

Tokios paslaugos poreikis tapo akivaizdus pavasario karantino metu, kai nevyriausybinės organizacijos, dirbančios su smurto aukomis, ėmė skaičiuoti kartais išaugusios pagalbos poreikį. Ypač aktualus tapo laikino prieglobsčio vietų klausimas. Antrosios COVID-19 pandemijos bangos metu ši kampanija buvo pratęsta ir dabar vyks iki 2021 metų kovo mėnesio.

Nicki Norman, atstovaujanti „Women‘s Aid“ organizaciją sako, kad „geležinkelio transporto kompanijų dėka yra naikinami finansiniai barjerai tiems šimtams moterų, kurioms tenka bėgti nuo smurtinių santykių ir ieškoti saugaus prieglobsčio. Dažna situacija, kai smurtautojas kontroliuoja aukos finansus ir moterys su vaikais į krizių centrus atbėga be cento kišenėje.“ Taip pat dažnai smurto aukos nori bėgti kuo toliau nuo smurtautojo, kur jų nebūtų galima surasti ir persekioti.

Dažna situacija, kai smurtautojas kontroliuoja aukos finansus ir moterys su vaikais į krizių centrus atbėga be cento kišenėje.

Pavasarį tokių nemokamų bilietų Didžiojoje Britanijoje buvo suteikta daugiau nei 600 suaugusiųjų ir 200 vaikų. Dauguma į prieglobsčio vietas tokiu būdu keliavusių žmonių sakė, kad be nemokamo transporto tokia pagalba jiems būtų nepasiekiama. Norintiems gauti nemokamą kelionę tereikia turėti patvirtinimą apie suteiktą prieglobstį ir rezervuoti bilietą.

Įdomu tai, kad ši iniciatyva gimė pačių geležinkeliečių galvose. Dar iki pandemijos vienas iš darbuotojų, pamatęs dokumentinį filmą apie „Women‘s Aid“ organizacijos darbą, pasiūlė įgyvendinti tokią akciją. Netrukus, jos poreikis tapo ypač aktualus. Didžiosios Britanijos geležinkeliečiai didžiuojasi galėdami pasiūlyti saugumą smurto artimoje aplinkoje aukoms tada, kai joms to labiausiai reikia.

Šis straipsnis yra projekto „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“ dalis. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas, įgyvendina Moterų informacijos centras  kartu su partneriais: Kauno apskrities moterų krizių centras, Visuomeninė organizacija „Moterų veiklos inovacijų centras“, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras, VšĮ Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras, Lietuvos moterų lobistinė organizacija ir Tarptautinės policijos asociacijos (IPA) Lietuvos skyrius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.