let’s make something together

Give us a call or drop by anytime, we endeavour to answer all enquiries within 24 hours on business days.

Find us

PO Box 16122 Collins Street West
Victoria 8007 Australia

Email us

info@domain.com
example@domain.com

Phone support

Phone: + (066) 0760 0260
+ (057) 0760 0560

Kaip kova su smurtu prieš moteris grasina žodžio laisvei?

  • 10 kovo, 2021

Prieš prasidedant LR Seimo pavasario sesijai 2021 m. kovo 9 d. LR Prezidentas Gitanas Nausėda spaudos konferencijoje apie Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo (toliau – Stambulo konvencija), pasakė taip: „…Aš jį ( Stambulo konvencijos dokumentą – red.) tikrai labai atidžiai nagrinėju, vertinu įvairius jo momentus ir matau, kad kai kurios jo nuostatos yra susijusios ir su tam tikromis pasekmėmis mūsų švietimui ir netgi žodžio laisvei.“

Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacija, vienijanti 16 Specializuotos kompleksinės pagalbos centrų, teikiančių pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims visoje Lietuvoje, yra įsitikinusi, kad tiek žodžio laisvė, tiek laisvė gyventi be smurto yra pamatinės žmogaus laisvės.

Šiuo metu Lietuvoje per metus gaunama 58,5 tūkstančio pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje.  Net 60 % asmenų patyrusių smurtą niekur nepranešė. Kodėl? Nes bijo visuomenėje įprasto aukos kaltinimo. Šiandien smurto artimoje aplinkoje aukos gali sakyti, kad jų laisvė, taip pat ir žodžio, yra apribota jei jos jaučiasi neišgirstos, nepriimtos, neatliepta į jų pagalbos prašymą. Jas ginančiame dokumente (Stambulo konvencijoje) nėra ir negali būti  laisvių supriešinimo.

Labai apmaudu, kad LR Prezidentas, vietoj to, kad suvienytų klaidingai interpretuojamų terminų ir sąvokų kiršinamą visuomenę, lengva ranka pametėjo dar vieną labai galingą ir visiškai tikrovės neatitinkantį argumentą – pavojų žodžio laisvei.

Prašome ir tikimės, kad LR Prezidentas Gitanas Nausėda paaiškins ir pagrįs savo teiginį, o taip pat išreikš palaikymą kovai su smurtu veiklą paskyrusioms organizacijoms, palaikydamas Stambulo konvencijos ratifikavimą.

Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacija

Kreipimasis į LR Prezidentą dėl Europos Tarybos konvencijos dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo, 2021 03 10

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.