let’s make something together

Give us a call or drop by anytime, we endeavour to answer all enquiries within 24 hours on business days.

Find us

PO Box 16122 Collins Street West
Victoria 8007 Australia

Email us

info@domain.com
example@domain.com

Phone support

Phone: + (066) 0760 0260
+ (057) 0760 0560

Dirbtinis intelektas padės atpažinti smurtą

  • 2 vasario, 2021

Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) fiksuojami vieni didžiausių smurto artimoje aplinkoje skaičiai pasaulyje, o seksualinės prievartos atvejų net daugėja. Kiek daugiau nei prieš dvejus metus (2018 m. lapkritį) šioje šalyje startavo pokalbių su dirbtiniu intelektu (chatbot) platforma rAInbow, kurios tikslas – pagalba smurto artimoje aplinkoje aukoms. Per pirmus veiklos metus šioje platformoje įvyko daugiau nei 300 000 pokalbių.

Dirbtinis intelektas, į kurį platformoje galima kreiptis Bo, yra suprogramuotas padėti besikreipiantiems atpažinti smurtinius santykius. Platformoje taip pat pateikiamos personalizuotos, įtraukiančios istorijos, kuriose naudotojai gali atrasti panašumų su savo situacija ir gauti pagalbą.

Platformos įkūrėja Kriti Sharma sako, kad PAR smurtas artimoje aplinkoje – labai stigmatizuota problema, aukos kaltinimas – ypatingai paplitęs. Pasirodė, kad žmonėms yra kur kas paprasčiau atsiverti robotui nei gyvam žmogui.

Norint prisijungti prie rAinbow tereikia interneto ryšio ir kompiuterio ar išmanaus telefono. Nereikia jokios papildomos programos. Galima rAInbow pridėti prie draugų Facebook ir bendrauti Messenger. Platforma pasiekiama 24/7 ir tai yra saugi vieta pasidalyti savo istorija, sužinoti apie problemos sprendimo būdus ir gauti pagalbą.

Dirbtinis intelektas kiekvienam besikreipiančiam pasiūlo personalizuotą bendravimą atsižvelgiant į patiriamą smurtą. Seksualinio, fizinio ir net virtualaus smurto atvejai yra sudėti į Bo dirbtines smegenis ir todėl jis greitai prisitaiko prie konkrečios situacijos suteikdamas konkrečiai jums pritaikytą pokalbį. Be to, kiekviena nauja istorija ir patirtis taip pat tampa duomenimis, kurie padeda dirbtiniam intelektui tobulėti toliau.

2019 metais platforma rAInbow tapo UNESCO Netexplo Metų Skaitmenine Inovacija už tai kad informacija apie pagalbą patiriantiems smurtą tapo pasiekiama paprasčiau – tereikia parašyti žinutę.

Ir nors gauti visą teikiamą pagalbą (pagalbos resursai, informacija apie teises ir pan.) gali tik PAR gyventojai, kiekvieną apsilankiusį puslapyje maloniai pasitinka Bo ir kviečia bendrauti. Išbandykite – Hi Rainbow.

 

Šis straipsnis yra projekto „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“ dalis. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas, įgyvendina Moterų informacijos centras  kartu su partneriais: Kauno apskrities moterų krizių centras, Visuomeninė organizacija „Moterų veiklos inovacijų centras“, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras, VšĮ Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras, Lietuvos moterų lobistinė organizacija ir Tarptautinės policijos asociacijos (IPA) Lietuvos skyrius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.