let’s make something together

Give us a call or drop by anytime, we endeavour to answer all enquiries within 24 hours on business days.

Find us

PO Box 16122 Collins Street West
Victoria 8007 Australia

Email us

info@domain.com
example@domain.com

Phone support

Phone: + (066) 0760 0260
+ (057) 0760 0560

Ar gerovės valstybėje bus vietos moterų teisėms?

  • 13 gruodžio, 2019

2019 metų lapkritis galėjo būti niekuo neypatingas moterų teisių gynėjams. Kaip ir kasmet organizuojamos veiklos tarptautinei aktyvumo akcijai „16 dienų prieš smurtą prieš moteris“, skelbiama statistika, tyrimai – iliustruojantys, kad žingsnis po žingsnio keliaujame link geresnio problemos suvokimo, ieškomi sprendimo būdai, kovojama su stereotipais. Moterų informacijos centras kartu su partneriais organizavo tarptautinę konferenciją „Mes saugūs savo mieste“, kuriai sveikinimo kalbą atsiuntė Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda.

 

Atrodytų – viskas gerai. Darbas vyksta, rezultatai pastebimi ir moterų teisių gynėjai gali kelti sau naujus tikslus, kurie užtikrintų lyčių lygybę. Tačiau lapkričio 19 dieną informaciniame portale „Delfi“ pasirodo straipsnis iškalbinga antrašte: „Diana Nausėdienė: kodėl mes išskiriame moteris – pakalbėkime, ką patiria vyrai“.

 

…norėčiau pabrėžti, kad mes kartais pernelyg susikoncentruojame tik į moterų teises.

 

„Bet aš norėčiau pabrėžti, kad mes kartais pernelyg susikoncentruojame tik į moterų teises“, – sako pirmoji Lietuvos ponia Diana Nausėdienė viename pirmųjų savo interviu. Jame ji pasakoja apie savo prioritetus, vertybes, išsikeltus uždavinius ir vienu sakiniu nubraukia visuomeninių moterų organizacijų pastangas ir sugražina dvidešimt metų atgal, kai tik tokia retorika ir buvo naudojama.

 

Gal ir galima būtų nurašyti tokį pasisakymą norui įtikti didesnei visuomenės daliai. Bet čia tenka prisiminti kitą pirmosios ponios viešą išstojimą – Vėlinių progą uždegtą žvakutę už negimusius kūdikius ir taip aiškiai pasirinkus ne moterų teisių gynėjų pusę.

 

Ir štai tokia situacija priverčia prisiminti tai, kad Prezidentas buvo kviečiamas atidaryti aukščiau minėtą tarptautinę konferenciją, tačiau nerado laiko – visiškai pateisinama ir nuolankiai organizatorių priimta priežastis. Tačiau dabar kirba klausimas apie prioritetus. Kaip ir tai, kad apie pačią konferenciją nepasidomėjo nei vienas žiniasklaidos atstovas. Vėl gi įprasta – žiniasklaidai reikia dramų ir kraujo, o konferencijoje buvo juos slepianti statistika. Tačiau dabar tai dar vienas įrodymas, kad nei vienas moterų teisių gynėjas negali galvoti, kad gerovės valstybėje moterų teisės yra garantuotos.

 

Šis straipsnis yra projekto „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“ dalis. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas, įgyvendina Moterų informacijos centras kartu su partneriais: Kauno apskrities moterų krizių centras, Visuomeninė organizacija „Moterų veiklos inovacijų centras“, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras; VšĮ Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras, Lietuvos moterų lobistinė organizacija ir Tarptautinės policijos asociacijos (IPA) Lietuvos skyrius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.