let’s make something together

Give us a call or drop by anytime, we endeavour to answer all enquiries within 24 hours on business days.

Find us

PO Box 16122 Collins Street West
Victoria 8007 Australia

Email us

info@domain.com
example@domain.com

Phone support

Phone: + (066) 0760 0260
+ (057) 0760 0560

Įsigalioja apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderis

  • 14 rugpjūčio, 2023
2023 m. liepos 1 dieną – įsigalioja nauja apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje priemonė: apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderis. Orderio tikslas yra kuo efektyviau apsaugoti smurtą artimoje aplinkoje patiriančius asmenis ir mažinti smurto artimoje aplinkoje atvejų skaičių šalyje.
Pateikiame glaustą, svarbiausią informaciją apie apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderį:
👉🏻 Kas yra Orderis? Orderis – smurto artimoje aplinkoje prevencijos įrankis. Tai įsakymas pilnamečiui smurto artimoje pavojų keliančiam asmeniui išsikelti iš gyvenamosios vietos 15 dienų laikotarpiui, taip siekiant apsaugoti smurto artimoje aplinkoje pavojų patiriantį asmenį.
👉🏻 Kas gali skirti Orderį? Orderį gali skirti policijos pareigūnas ar pareigunė, gavę pranešimą apie galimą smurto artimoje aplinkoje atvejį.
👉🏻 Kada Orderis yra skiriamas? Orderis yra skiriamas policijos pareigūnui ar pareigūnei nustačius smurto artimoje aplinkoje riziką. Rizka yra įvertinama pasitelkus išsamų klausimyną ir vadovaujantis orderio skyrimo algoritmu. Sprendimas dėl apsaugos nuo smurto orderio skyrimo privalo būti priimtas ne vėliau kaip per 12 valandų nuo pranešimo apie galimą smurtą gavimo.
👉🏻 Ką Orderis įpareigoja daryti? Skyrę Orderį, policijos pareigūnai privalo nedelsdami informuoti smurto artimoje aplinkoje pavojų keliantį asmenį apie Orderio skyrimą, jam taikomus įpareigojimus, jų taikymo trukmę, atsakomybę už taikomų įpareigojimų nesilaikymą bei apskundimo tvarką. Asmuo, gavęs Orderį, privalo:
⛔️ nurodytu metu išsikelti iš savo gyvenamosios vietos 15 dienų laikotarpiui;
⛔️ nesilankyti smurto artimoje aplinkoje pavojų patiriančio asmens gyvenamojoje vietoje;
⛔️ nesiartinti apsaugos nuo smurto orderyje numatytu atstumu prie smurto pavojų patiriančio asmens ir kitų, kartu su juo gyvenančių asmenų (įskaitant ir vaikus);
⛔️ nebendrauti, neieškoti ryšių su smurto artimoje aplinkoje pavojų patiriančiu asmeniu ar kitais, kartu su juo gyvenančiais asmenimis (įskaitant ir vaikus).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.