let’s make something together

Give us a call or drop by anytime, we endeavour to answer all enquiries within 24 hours on business days.

Find us

PO Box 16122 Collins Street West
Victoria 8007 Australia

Email us

info@domain.com
example@domain.com

Phone support

Phone: + (066) 0760 0260
+ (057) 0760 0560

Smurtas už uždarų karantino durų

  • 9 balandžio, 2020

Karantino sąlygos apsaugo nuo viruso, bet, deja, tampa palankia terpe smurtui daugintis. Apriboti socialiniai kontaktai, darbas iš namų arba jo netekimas, buities rūpesčiai tampa tikru išbandymu šeimoms. Pasaulyje (Jungtinėje Karalystėje, JAV, Kinijoje ir kitose šalyse) skaičiuojamas jau net ne atvejais, o kartais išaugęs smurtas artimoje aplinkoje. Lietuvoje kol kas dar niekas neskaičiavo, tačiau žinant, kad mūsų šalyje kas trečia moteris yra patyrusi smurtą, galime tik įsivaizduoti, kas vyksta už uždarytų karantino durų.

 

Specializuotos kompleksinės pagalbos centruose (SKPC) dirbantys specialistai net ir karantino  metu dirba įprastu režimu, pasirengę teikti pagalbą smurto artimoje aplinkoje aukoms. Šiandien absoliuti dauguma aukų – tos, kurios dėl smurto kreipėsi į policiją. O tai dažniausiai reiškia fizinį smurtą ir grėsmę gyvybei.  Ir kiekvienas toks atvejis – ilgesnio ar trumpesnio smurtinių santykių kelio riba, kartais, deja, net tragiška pabaiga aukai. Dar neišmokome suprasti, kad psichologinis, seksualinis ir ekonominis smurtas lygiai taip pat žalojantis ir dažnai yra fizinio smurto preliudija.

 

  • Per pirmus tris šių metų mėnesius SKPC specialistai padėjo 3272 smurto artimoje aplinkoje aukoms.
  • Joms buvo suteiktos 14 665 informavimo, konsultavimo, psichologinės, teisinės ir kitos pagalbos.
  • Moterys sudarė – 81 % visų nukentėjusių.
  • Beveik 89 % smurtautojų – vyrai.
  • 95,4 % nukentėjusių moterų nukentėjo nuo vyrų.
  • 59,3 % nukentėjusių vyrų nukentėjo nuo vyrų.

 

 

SKPC pagalbą teikia 16 nevyriausybinių organizacijų visoje Lietuvoje. Specializuotos kompleksinės pagalbos centrai siūlo konsultantų, psichologų ir teisininkų pagalbą visoje Lietuvoje. Pagalba yra nemokama ir konfidenciali.

 

Tegu karantinas tampa galimybe pagalvoti apie artimus žmones, gimines, draugus, kaimynus, kurie įtariame, esame pagalvoję arba jaučiame, kad gali patirti smurtą  namuose. Paskambinkime, pakalbėkime ilgiau, įsiklausykime ir išgirskime siunčiamus signalus. Pasiūlykime pagalbą, paskambinkime patys į Specializuotos kompleksinės pagalbos centrą. Specialistai pasakys, ką daryti toliau. Smurtas – nusikaltimas ir niekas neturi jo patirti.

 

Peržiūrėti 2020 I ketv. SKPC ataskaitą.

 

Šis straipsnis yra projekto „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“ dalis. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas, įgyvendina Moterų informacijos centras  kartu su partneriais: Kauno apskrities moterų krizių centras, Visuomeninė organizacija „Moterų veiklos inovacijų centras“, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras, VšĮ Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras, Lietuvos moterų lobistinė organizacija ir Tarptautinės policijos asociacijos (IPA) Lietuvos skyrius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.